HAKKIMIZDA

Türkiye son yıllarda mobil oyun sektöründe adından oldukça fazla söz ettiriyor. Gram Games, Masomo, Peak Games gibi yüz milyonlarca dolara satın alınan mobil oyun şirketlerinin yanı sıra Ruby Games, Suji Games, Ponyom Games gibi listelerde en üste tırmanan oyunlar üretebilen stüdyolar, Rollic gibi art arda hit oyun yayınlayabilen yayıncı firmalar sektörün potansiyelini gözler önüne seriyor.

Türkiye’nin hypercasual mobil oyun alanındaki çıkışından güç alarak Temmuz 2019’da Denizli’de faaliyete geçen tiplay studio’nun Rollic tarafından yayınlanan ilk mobil oyunu Water Shooty tam da bu potansiyeli gözler önüne serercesine çıkar çıkmaz Amerika AppStore’da en çok indirilen aksiyon oyunu oldu, bir iki gün içerisinde de TikTok, Gmail, Instagram gibi dünya devlerini geçerek ABD’de en çok indirilen ikinci mobil uygulaması olma durumuna geldi.

Üç Denizlili girişimci tarafından Denizli’de kurulan ve çok kısa sürede başarıyı yakalayan tiplay studio bu potansiyelin sadece üç büyük şehir ile sınırlı olmadığını, Anadolu’nun dört bir köşesinde faaliyet gösteren oyun geliştirici birey ve firmaların doğru adımları atarak uluslararası düzeyde başarı yakalayabileceğine inanıyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında Mobil Oyun Geliştirme Laboratuvarı (MOGLAB) adlı bir ivmelendirici programı duyurup hemen ardından eksiklerinden arınarak evrimleşmiş ve daha güçlü hali olan Oyun Fonu (oFON) programını hayata geçirmiştir. tiplay studio öncelikli olarak Denizli ve komşu illerde yaşayan mobil oyun geliştiricilere profesyonel, teknik ve maddi destek sağlayarak mobil oyun sektöründeki başarıyı katlamayı hedefliyor.